laupäev, detsember 20, 2003

vaeste ja patuste alev

vaeste ja patuste alev oli täis kleebitud kuulutusi, mis kõnelesid sellest, kuidas tuleb tasuta jõulupidu, kuidas jõuluvana seekord kindlasti tuleb. mitu korda olevat papi alt vedanud. õngeminejate nimekiri loodeti hoida puhtana.
vaeste ja patuste ainus lootus oli see, et igast elust saab raamatu. või pelgalt novelligi, kus viimane lause seletab kõik. kui reporter tööd alustas, ehmatas ta tõsiselt, et paljud ei kandnud artiklitki välja.
sõna põnevus pidi hakkama nüüdsest mahutama ka sellist fakti, et keegi olevat enne militaristiks hakkamist lihtne puusepp olnud.
põnevust tiriti nagu kummipeala, millega kangemad tegelased vastu näppe said.

reede, detsember 19, 2003

vunk

funk vunk

igakord pole nii, et asi algab kusagilt pihta. see asi küll hakkas. esmalt ma läksin õigeks ajaks kohale. inimene ei õpi mittemidagi. sõin küpsist. mingid vanad hakkasid piljardit mängima. täiesti ilmetud kohe. iga teine löök oli mulle. ma istusin edasi. siis keegi, kes tahtis komplimentides käe valgeks saada, käratas, et sa ju suisa särad! ma istusin tossis edasi. siis tuli silver ja ütles, et tere maret! tal on hea vaist. tegin siis korra karaktertantsu teemal- tatjana kiri. aa, andresele ütlesin, et ma olen veel pärisori, et mulle pole perenime veel pandud. nojah, aga ma ei teadnud, et selle koha peal on määratud villemi, tõnise ja olja tulek. siis läks ühe tantsuga nii, et jalg ka ei läinud maha. tempo oli nii jube, et sealt tuli ise ära tulla lasta.
oljale hüüdsin terve aeg olja! ta ise ju ei tea, et ta on olja. aga ma oleks eile vist suuremadki saladused välja hõisanud. nojah. priitu ma ähvardasin panna rahvalaulu, sest folklooris võib ta motiiv ikka väga kaua kesta. siis keegi pani alguse sellisele mängule, kus kõik kallistati läbi ja sooviti midagi. mingi hetk läksid 10 meest ja naist oksjonile. osta sai neid immateriaalsete asjadega. põhiline oli musi kõhule. keegi osteti nii, et naine istus mehele kukile ja tegi palmiku. ühe juures tahtis terje hüüda, et ta teeb ühe müüdavast mehest mehe. silja siis pakkus, et ta teeks kaks kohe. kaup osteti ikka nõudepesu eest. olja, kes ütles, et ta ei taha olla puujalg enam, võttis tantsima.
mõned asjad on nii ka, et neil on mingi ots või otsik. sellel polnud. siirudviirud jäid mälukettale keerlema. ahjaa,
ajalugu on ikka tsükliline, sest eile oli jälle pigem viieaastatagune ma seal kui see, kes täna lastele märkuseks kirjutas, et kasutage vähem pürotehnikat!

neljapäev, detsember 18, 2003

suits

suits kui kommunikatsioonivahend.
suitsunurgad kui väiksed paralleeluniversumid.

mittesuitsetajana võid sa seal vines omale isegi teed teha, aga roll jääb ikka kõrvalosaks.

mis tunne suitsetada pargis, kui su juurde tulevad inimesed, kes paluvad ka suitsu. neil on kõigil oma põhjused.
kes on iseenesest maha jätnud, kuid täna võtaks, sest on just oma pere maha jätnud.
kes on just kaotanud oma säästud kasiinos.
kes ei talu parke ja üksindust koos.
kes on just tulnud mõttele alustada üldse suitsetamisega.
kes lihtsalt teeb, mis tahab.

elu esimene suits on leek.

teisipäev, detsember 16, 2003

kapp

olen mõni aeg nüüd elanud ühetoalises korteris. permanentselt ja jutti. ma pole siin ainus. aga see kõik mõjub. eile, kui ma oma pooltühja riidekapi lahti lõin, oli esimene mõte-
nii palju ruumi, et siia saan kohe omaette toa teha!

ilmselt pole kaugel see aeg, kui mulle piisab tühjast telekakastist.

esmaspäev, detsember 15, 2003

lapsed

katke ühe väikese poisi sõnavarast-
nõgese vaste on tema meeles ja keeles kuri lill.
lennuki oma-
kuri lind.